2005. szeptember. 16. 17:59 Utolsó frissítés: 2005. szeptember. 16. 18:00 Itthon

Lendvai: az utcai politizálás pozitív dolog

Az útszéli politizálást mindenki utálja, de az utcai politizálás pozitív dolog - mondta Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője, amikor pénteken választókerületében, a XXII. kerületben vett részt pártja utcai akcióján.

"Az útszéli politizálást mindenki utálja, de az utcai politizálás egy pozitív kategória, ez a legjobb alkalom arra, hogy olyanokkal is beszélgethessünk, és olyanok véleményét is megkérdezzük, akik nem járnak politikai fórumokra, és még parlamenti közvetítést is legfeljebb csak vérnyomásemelőnek nézik" - mondta a szocialista politikus, aki az aktivisták mellett maga is kiosztott néhány szórólapot a Kossuth Lajos utcai buszmegállóban várakozók között, és szóba elegyedett a járókelőkkel.

Mint mondta, nem csak szórólapokat osztanak, hanem kérdőívet is, amelyen megkérdezik az emberek véleményét, hogy elmennek-e szavazni 2006-ban, hogy jobban mennek-e a dolgok Magyarországon mint egy évvel ezelőtt, vagy hogy az ország a kelleténél jobban megosztott-e politikailag. A kérdések között szerepel, hogy igazságosnak tartják-e a luxusadó bevezetését, és egyetértek-e azzal, hogy börtönbüntetés fenyegesse-e azt, aki feketemunkára kényszeríti az alkalmazottait.

Lendvai abban lát különbséget az Orbán Viktor által indított nemzeti konzultáció és az MSZP akciója között, hogy itt nem fognak ígérni, olyan mondatot nem mondanak, amit aztán a költségvetésben vagy a 2006-os választási programban nem lehet majd viszontlátni.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.