2005. május. 08. 18:06 MTI Utolsó frissítés: 2005. május. 08. 18:09 Itthon

Orbán: a rendszerváltás vesztese a vidék

"A városi magyaroknak meg kell érteniük azt, hogy a vidéki Magyarország nélkül nincs biztonságos, kényelmes, magas színvonalú városi élet sem" - mondta a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség elnöke a Kisgazda Polgári Egyesület által rendezett országos gyűlésen, Solton.

A Fidesz elnöke beszédében azt mondta csak addig lesznek viszonylag olcsó élelmiszeripari termékek, "amíg tönkre nem teszik a magyar gazdákat, amíg tönkre nem megy a magyar mezőgazdaság, és ha ez bekövetkezik, abban a pillanatban lehúzzák a városi emberek bőrét is a magas import-élelmiszer árakkal."

Orbán Viktor véleménye szerint az európai uniós csatlakozásunk első évének legnagyobb vesztese a vidéki Magyarország. Hozzátette: amíg a Magyarországra behozott élelmiszer mennyisége egy év alatt 30 százalékkal nőtt, addig a kivitelünk csak öt százalékkal. "Nem véletlenül alakult az úgy az Európai Unión belül, hogy a vidéki élet meg a falusi életforma, meg általában a gazdavilág támogatásra jogosult" - mondta Orbán Viktor, majd hozzátette: az unióban már felismerték azt, amit a jelenlegi kormány nem, hogy az Európai civilizáció fennmaradásának feltétele a falvak megmaradása.

Orbán Viktor, a Gyurcsány Ferenc által bejelentett száz lépés programról azt mondta: "Ez a fajta tétova lépegetés az leginkább az udvarban kapargáló kendermagos tyúkra emlékeztet, amely maga sem tudja pontosan, hogy mért ott keres ahol, de abban bízik, hogy előbb vagy utóbb talál" - mondta a volt miniszterelnök. Szerinte "a bajok gyökere ma ott van, hogy Magyarország 2005-ben egy céltalanná vált ország" - tette hozzá.

Kijelentette: "új utakat kell keresni Magyarország számára, és 2005. májusa alkalmas arra, hogy kimondjuk, hogy még a leghosszabb tél is véget ér egyszer."

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.