2005. március. 11. 11:09 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 11. 14:50 Itthon

Szili köztársasági elnöki ambíciókat dédelget

A körülmények ismeretében bízik abban, hogy államfő lesz Szili Katalin, aki az egyik megyei napilapban azt is elmondta, hogy Hiller pártelnök is támogatja ebben.

"Szerénytelenség nélkül, a körülmények ismeretében hiszek az esélyemben" – válaszolta az Országgyűlés elnöke az Észak-Magyarország című lapnak arra a kérdésére: milyen esélyt lát arra, hogy Mádl Ferenc után ő lesz a Sándor-palota lakója.

A szocialista politikus emlékeztetett arra, hogy az MSZP elnöke a napokban többször is azt nyilatkozta: "történelmi lehetőség számunkra a rendszerváltozás után tizenöt esztendővel, hogy nő legyen a köztársasági elnök". Hozzátette, hogy Hiller István minden alkalommal őt nevezte meg elsőként, mint a párt elsőszámú lehetséges jelöltjét.

Megjegyezte azonban, hogy az MSZP április 15-i kongresszusán döntenek majd a jelölt személyéről. Kiemelte azt is, hogy a rendszerváltozás óta már volt liberális és konzervatív elnöke is Magyarországnak, szocialista azonban még nem.

"Természetesen most házelnök vagyok, akinek pártok felett valamennyi képviselő megelégedésére éppen a majdani köztársaságielnök-választást kell előkészítenem" - fogalmazott.

Az államfői jogkörről szólva úgy vélekedett, hogy "a rendszerváltozás hajnalán" a köztársasági elnök funkcióját tökéletesen sikerült meghatározni. "A magam részéről még akkor is elégedett vagyok a státus hatáskörével, ha ezt a jogkört nekem kell majd gyakorolni. Harmóniában, szinkronban van a magyar törvénykezés gyakorlatával" - mondta Szili Katalin.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.