2004. július. 12. 13:42 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Tanúnak idézik Péterfalvit a Keller-Magyar Nemzet perben

A napilap arról írt: Keller László által bekéretett dokumentumok egybevetésével megállapítható, hogy ki, mikor, kivel és mennyiért vadászott, és a közpénzügyi államtitkár törvényt sértett, amikor a vadásztársaságoktól kért adatot a náluk vadászó politikusokról.

Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos tanúkénti meghallgatását rendelte el hétfőn a Fővárosi Bíróság abban a két sajtóperben, amelyet Keller László közpénzügyi államtitkár indított a politikusok vadászataival kapcsolatos adatkezelésről szóló Magyar Nemzet-cikkek miatt. A kifogásolt cikkekben hivatkoznak arra is, hogy Péterfalvi Attila vizsgálatot indított az ügyben, adatok, iratok megsemmisítéséről rendelkezett, és az utóbbi nyilvánvalóan arra utal, hogy jogsértés történt.



A hétfői tárgyaláson ugyanakkor Keller László azt mondta: a Péterfalvi Attila által kiadott állásfoglalások nem tartalmaznak semmit, ami arra utalna, hogy törvényt sértett volna. Ügyvédje szerint az az állítás sem felel meg a valóságnak, hogy a bekért vadásznaplókból és dokumentumokból megállapítható lenne, ki, mikor, kivel vadászott és mennyit fizetett ezért. A közpénzügyi államtitkárnak ugyanakkor éppen az a feladata, hogy figyelemmel kísérje a közpénzek felhasználását, például az állami vadászterületen, állami vadásztársaságokban. A felperesi oldal szerint a lap a sajtó-helyreigazítási eljárás során nem tudta, még csak meg sem kísérelte bizonyítani vitatott állításait.



A Fővárosi Bíróság az alperes indítványára augusztusra napolta el a két, Keller kontra Magyar Nemzet sajtópert azzal, hogy akkor tanúként hallgatják meg a kifogásolt cikkekben hivatkozott Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos véleményét az esetről.

(MTI)
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.