2015. június. 24. 18:17 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 24. 18:18 Bűnügy

Tényleges életfogytiglant kértek a battonyai emberkínzóra

Tényleges életfogytiglani büntetés kiszabását kérte az ügyész a Szegedi Ítélőtáblán tartott szerdai másodfokú tárgyaláson arra a férfira, aki az elsőfokú ítélet szerint két társával Battonyán halálra kínzott egy fiatal lányt.

Az elsőfokú ítélet szerint az elsőrendű vádlott 40, a másodrendű vádlott 32, felesége 35 év után hagyhatja el legkorábban a fegyházat.

Lőrinczy György fellebbviteli ügyész perbeszédében úgy fogalmazott: a vádlottak éveken át emberileg felfoghatatlan kegyetlenséggel kínozták a sértettet, módszereik a koncentrációs táborokat idézték. Szerinte az elsőrendű vádlott társadalomtól történő végleges elszigetelésére lenne szükség.

Perbeszédében az elsőrendű vádlott kirendelt védője azt kérte a bíróságtól, hogy jelentősen csökkentse a védencére kiszabott büntetést.

A másodrendű vádlott védője részben felmentést, részben enyhítést kért, arra hivatkozva, hogy a lány halálát az elsőrendű vádlott okozta. A harmadrendű vádlott védője az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését kérte.

Az utolsó szó jogán a vádlottak a történtekben betöltött szerepüket igyekeztek kisebbíteni.

Az elsőfokú ítélet szerint a vádlottakkal egy battonyai házban lakó lány bántalmazása 2007 végén kezdődött, 2010-ben pedig egyre gyakoribbá vált: elektromos árammal, forrasztó pákával, égő cigarettával kínozták, különböző eszközökkel ütlegelték, eltörték a karját, bordáit és veséi is megsérültek. A lány végül belehalt sérüléseibe. Holttestét az udvaron ásott gödörben temették el, földi maradványait 2011 októberében találták meg.

Az ügyben a Szegedi Ítélőtábla hétfőn hirdet határozatot.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.