Elásott holttestek: újabb gyilkosságokra derülhet fény
Újabb gyilkosságokra derülhet fény a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szerint a csepeli kettősgyilkosságként ismert ügyben. Deme Tamás, az NNI Életvédelmi Osztályának vezetője szerint több, a csepeli erdő környékén elkövetett gyilkosság és emberölési kísérlet is B. Dragan és társai számlájára írható.
A hatóság megállapította, hogy a 2010 októberében a csepeli erdőben kirabolt kecskeméti férfi esetében is Dragan és társai követték el a bűncselekményt. Az áldozatot megkötözték és gázpisztollyal rálőttek, de a sértett kiszabadult kötelékéből és feljelentést tett. Korábban adatok hiányában ismeretlen elkövető ellen indult nyomozás – közölte Deme Tamás, az NNI Életvédelmi Osztályának vezetője.
A nyomozás arra is fényt derített, hogy a csepeli gyilkosságok összes sértettje és elkövetője ismerte egymást. Az őrnagy szerint jól látható az eddigi nyomozás alapján, hogy az elkövetők egy közösséget alkottak, közös alkalmi munkákat vállaltak és voltak közös ügyleteik. A nyomozás eddigi adatai szerint megalapozott a gyanú arra vonatkozóan, hogy B. Dragan társaival 2008 és 2011 között Budapest területén öt személy sérelmére befejezett emberölést, egy személy sérelmére emberölés kísérletét, illetve egy személy sérelmére rablás bűncselekményét követték el – közölte az őrnagy.
A férfit egy ötven éves ercsi vállalkozó megölésével is gyanúsították, a nyomozás során azonban megállapították, hogy a férfi életben van. Az ügy kapcsán a nyomozó iroda kiderítette, hogy az ercsi férfi munkakapcsolatban állt az elkövetőkkel, házkutatást tartottak nála és több éles lőfegyvert és lőszert is találtak, így az ercsi vállalkozót – egy másik ügyben - gyanúsítottként hallgatják ki. Deme cáfolta, hogy a gyilkosságoknál használt fegyverek a vállalkozótól származtak volna.
Eddig négy holttest került elő a csepeli gyilkosságsorozatban, egy diósdi férfi holttestét pedig még keresik a hatóságok. Deme Tamás szerint további gyilkosságokra derülhet fény a nyomozás során.
A csepeli erdőben hajléktalanként élő csoport megélhetését részben alkalmi munkákból, részben kisebb súlyú bűncselekményekből fedezte, és az anyagi javak megszerzése a közösségben olyan konfliktushelyzetet okozott, aminek megoldásaként az emberölést választották – fogalmazott az őrnagy.
Deme szerint a gyanúsítottak egy része együttműködik a nyomozóhatósággal, valamint több tanú is megerősíti a gyanút, így ezek a bűncselekmények bizonyíthatóak lesznek az elkövetőkkel szemben. Hozzátette: várható további emberölések felderítése, de az őrnagy erről részleteket még nem közölt.