A kínai gazdagok befektetési között továbbra is az ingatlan és az értékpapír viszi a prímet, de egyre többen...
A kínai gazdagok befektetési között továbbra is az ingatlan és az értékpapír viszi a prímet, de egyre többen vásárolnak aranyat, műtárgyakat, illetve vannak, akik a külföldi valutát részesítik előnyben, vagy tőzsdén nem jegyzett vállalatokat vesznek.
A China Daily című napilap szerdai száma szerint a gazdagság újabb szintjére jutottak Kína milliomosai és milliárdosai, akik egyre többen vannak, költekezésük pedig többirányúvá vált. A lap megállapítja, hogy Kínában mintegy 2 millió 700 ezer "igen tehetős" ember van, akiknek vagyona személyenként meghaladja a 6 millió jüant (208 millió forint), vagyis dollármilliomosnak számít. Minden tízből hatan férfiak, átlagéletkoruk 39 év.
A szupergazdagok kategóriájába 63.500 kínait soroltak, akiknek a személyes vagyona több mint 100 millió jüan (3,5 milliárd forint). Számuk 10 százalékkal gyarapodott a tavalyi év azonos időszakához képest, 80 százalékuk férfi, átlagéletkoruk 41 év. A kínai ipari bank és a Hurun Report kutatóintézetének munkatársai a magáncélú banki ügyletekre alapozottan vizsgálódtak, s elemezték a luxustermékek kínai fogyasztóinak szokásait és életmódját. Kimutatták, a legtöbb luxusmárka haszonélvezője a kínai gazdagoknak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.