Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. december. 01. 14:00

Budai Gyula dizájn és arculati szakértő lett

Most a Magyar Nemzeti Bank arculatváltását vizsgálja Budai Gyula.

Most a Magyar Nemzeti Bank arculatváltását vizsgálja Budai Gyula. A Braun&Partners Kft-vel szemben már indult egy nyomozás egy jobbikos képviselő feljelentésére.

Hűtlen kezelés gyanúja miatt már nyár óta nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) arculatváltásával összefüggésben - közölte Hatala József országos rendőrfőkapitány Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztossal.

A rendőrfőkapitány leveléről Budai Gyula csütörtökön tájékoztatta az MTI-t, felidézve, hogy október végén fordult Hatala Józsefhez, kérve, hogy tájékoztassa őt: milyen tárgyban és ügyszám alatt folytatnak nyomozást .

Válaszában az országos rendőrfőkapitány azt írta, hogy a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség június elején rendelt el nyomozást a jobbikos Lenhardt Balázs feljelentése alapján. A Jobbik országgyűlési képviselője által tett feljelentés adatai szerint a jegybank a közelmúltban - az MNB felügyelőbizottságának álláspontja szerint szükségtelen - arculatváltást hajtott végre csaknem 45 millió forintból.

Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke

Az új arculatot a Braun&Partners készítette el, amelynek résztulajdonosa Braun Péter, aki egyben Simor András jegybankelnök stratégiai kommunikációs tanácsadója is - idézett a tájékoztatásból a kormánybiztos. Hatala József közölte: a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya hűtlen kezelés elkövetésének gyanúja miatt nyomoz az ügyben.

Véleményünk: nem értjük a gyanúsítást. Bár Budai Gyula és a jobbikos képviselő bizonyára nagy szakértelemmel rendelkezik a dizájn és arculat kérdéseiben, kiváncsiak lennénk, hogy szerintük egy arculatváltás mitől szükségtelen, és hogy ez miért lehet büntetőjogi kategória?

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.