A licit csütörtökön kezdődik, merthogy árverésről van szó, az irányár 15 és 20 ezer font (kb. 7 és 10 millió forint) között mozog.
Árverésre bocsátanak egy 1958-ban épült atombunkert az északnyugat-angliai Cumbriában – írja a Guardian. A bunker kiválóan funkcionálhat zenekari próbateremként, de persze rendeltetésszerűen is lehet használni, azaz belekucorodni és várni a világvégét, ugyanakkor valamilyen tematikus Airbnb vállalkozást is fel lehet rá húzni.
Ráadásul a vidék gyönyörű, így ha előmerészkedünk a bunkerből, a kilátásra nem lehet panasz és még külön parkolója is van, bár az a felszínen, így az atomcsapás után jobb nem keresni az autót.
Persze az alacsony árat nem az előnyök, hanem a hátrányok indokolják, például, mint úgy általában a földalatti bunkerek esetében, úgy itt sem kell ablakokra számítani, illetve a közművesítéssel kapcsolatban is vannak hiányosságok, például nincs bevezetve víz (bár a nukleáris katasztrófa előtt felhalmozott palackos vízben egyébként is tanácsosabb bízni, mint abban, ami a csapból folyna) és internet sincs. Van ellenben telefonvonal és villany.
Egy 12 méteres fémlétra vezet le a bunker belsejébe, ami amúgy nem túl nagy, de nem is összkomfortra tervezték. Az eredeti elképzelés ugyanis az volt, hogy a brit királyi légifigyelő szolgálat három tagja húzhatta meg magát egy ilyenben két hétig.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.