Az oroszok elkezdtek mobil atombunkereket gyártani
Két napig védelmet adó, telepíthető atombunkerekről van szó.
Két napig védelmet adó, telepíthető atombunkerekről van szó.
A licit csütörtökön kezdődik, merthogy árverésről van szó, az irányár 15 és 20 ezer font (kb. 7 és 10 millió forint) között mozog.
Az orosz elnök már több napja nem mutatkozott a nyilvánosság előtt. Állítólag nem véletlenül.
Három ember fér el benne, de azt nem mondanánk, hogy kényelmesen.
Sok szempontból hasznos játék a Minecraft, hiszen egyfelől remek stresszoldó, másrészt kiváló társ a programozás alapjainak elsajátításához. Most újabb téren hasznosították: elkészítették vele a hírek szerint a valóságban is megtalálható atombunkerek játékbeli mását.
A megkérdezett japán cégek szerint megnőtt a kereslet az atombunkerek iránt, a mérges gázok elleni levegőszűrők forgalma is megugrott.
Turisztikai látványosságot csinálnak Romániában a diktátor palotája alatt húzódó pincerendszerből. A programkínálatnak az a szépséghibája, hogy éppen a "túlélőszobát" és ahhoz kapcsolódó folyosórendszert nem tekinthetik meg a látogatók, mert annak bejáratát a forradalom napjaiban sebtében befalazták, hogy Ceausescu ne menekülhessen el azon keresztül fellázadt népe elől.
A Sziklakórház Atombunker Múzeum az egyik legizgalmasabb látogatható történelmi helyszínünk, mégis állami támogatás nélkül, kizárólag a látogatókból kénytelen megélni – ki is tesznek magukért: a Múzeumok Éjszakáján az Afganisztánt is megjárt magyar csapat és a Vöröskereszt is tart harctéri bemutatót, és persze a világháborús kórházból lett atombunkerben is barangolhatunk.
Nemzeti emlékhellyé nyilvánították az egykor titkos boszniai atombunkert, amely a volt jugoszláv kommunista vezetők, köztük Josip Broz Tito óvóhelye volt.
1,7 millió dollárért kínálják a Las Vegasban található csodabunkert.
A Pentagon újraterveztette legnagyobb bunkerromboló bombáját, hogy az képes legyen megsemmisíteni Irán legjobban megerősített, fordói nukleáris létesítményét – írta pénteken a The Wall Street Journal.
Fotóriportunk a Nagyvázsony melletti kihalt volt szovjet laktanyáról, ahova a rendszerváltásig magyarok be se tehették a lábukat. Nem hiába volt a nagy óvatosság: a térképen fel sem tüntetett, a környékbeliek által csak Kis Moszkvának csúfolt laktanyában atomfegyvereket is tároltak.