Ingatlan hvg.hu 2023. március. 10. 15:25

Lengyelországban terjeszkedik az Appeninn, közben Jellinek cége itthon eladta a Sofitelt

Ez az első külföldi ingatlana Jellinek Dániel cégének.

Az Appeninn Nyrt. aláírta a megállapodást a Cherry MidCo B.V.-vel a lengyelországi Varsóban található Wiśniowy Business Park C, D, E és F irodaépületeinek megvásárlásáról – közölte pénteken a cég. Ezzel a tranzakcióval a társaság először lép külföldi piacra. Azért a lengyel ingatlanpiacot választották, mert az a régióban kisebb kockázatúnak számít, viszont jelentős fejlődési potenciállal bír.

A Wiśniowy Business Park irodakomplexum Varsó központjához közel található, így tömegközlekedéssel jól megközelíthető. Az irodapark öt épülete különböző években épült az elmúlt 25 évben, de mindet felújították 2017-ben. Az ingatlan körül 2,5 hektárnyi zöldfelület van, a négy épület pedig összesen 39534 négyzetméter bruttó bérbeadható területtel és 1272 parkolóhellyel rendelkezik.

Az Appeninn arról is ír, hogy miután tavaly értékesítette teljes turisztikai portfólióját, az így szerzett pénzből a jövőben is inkább irodaépületeket vásárolna. Ehhez kapcsolódik, hogy Jellinek Dániel másik érdekeltségéé volt Budapesten a Sofitel hotel is, de azt éppen a más területeken tervezett befektetései miatt értékesítette. Erről most beszélt Jellinek, itt írtunk az okokról bővebben.

Az Appeninn jelenleg 118 millió euró értékű ingatlanportfólióval rendelkezik. A cégben korábban Mészáros Lőrinc és Tiborcz István volt a két meghatározó tulajdonos, ám ők kiszálltak, s a helyükre Jellinek Dániel (nyitóképünkön), az Indotek vállalat alapító-vezérigazgatója, illetve az építőiparban komoly kormányzati beruházásokban felbukkanó Balázs Attila lépett.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.