A közbeszerzéseken korábban is jól szereplő cégek kezdhetik meg a munkát.
A dunavarsányi székhelyű Pharos 95 Sportpályaépítő Kft. és a biatorbágyi West Hungária Bau Kft. építheti meg a budapesti Bozsik-stadiont nettó 11 milliárd 799 millió forintért – írja a Napi.hu. A lap szerint így a stadion a becsültnél 450 millióval többe kerül majd. A nyílt közbeszerzés eredményét az ajánlatkérő Nemzeti Sportközpontok tette közzé az uniós közbeszerzési közlönyben.
A stadion legalább 8 ezer néző befogadására lesz képes, és megfelel az UEFA Category 4-es és az MLSZ I. osztály "A" előírásainak. A beépített alapterület meghaladja a 8 ezer négyzetmétert, míg a hasznos alapterület alig több 7 ezer négyzetméternél. A zöldterület 23 ezer négyzetmétert tesz ki.
Korábban megírtuk, hogy a kormány szokatlan eljárással gyorsította meg a kispesti stadion építését: a korábbinál sokkal konkrétabban határozták meg a feladatokat. Ehhez a következő két évben csaknem 14 milliárd forintot utalnak ki, a Miniszterelnökséget vezető miniszter pedig 17 milliárdos kötelezettséget vállalhat. A kormányzati szervek eszközbeszerzési tilalma (informatika, autó, bútor) alól is felmentették a beruházást.
A West Hungária Bau egyébként a győri milliárdos, Paár Attila kezében van. Paár érdekeltsége az utóbbi években összefonódott Tiborcz Istvánnal is, 2015-ben ugyanis a WHB vette meg Tiborczéktól a közvilágítási tendereket korábban folyamatos győzelmeket elérő Eliost, majd Tiborcz a WHB Ingatlan Kft.-ben egy rövid időre tulajdonosként saját névvel is megjelent.
A Pharos 95 – amely korábban a felcsúti Pancho Aréna füvesítését is végezte – jól szerepel az efféle pályázatokon, ahogy nemrég megírtuk, nemrég nyert megbízást NB II.-es klub pályájának fűthetővé tételére. Korábban pedig egyebek mellett a paksi aréna rekonstrukcióját végezhette, a Nemzeti Sportközpontok pedig új uszoda- és kézilabdacsarnokot építtet vele Dunavarsányban.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.