Ingatlan hvg.hu 2018. február. 19. 15:13

26 méter magas, 14 500 négyzetméteres teniszstadion épülhet a Margitszigeten

Rohamtempóban akarja a Fidesz áterőltetni a Parlamenten azt a törvényjavaslatot, amely segítene az államnak egy hatalmas teniszstadiont építeni a Margitszigetre.

Hétfőn döntött a parlament arról, hogy már kedden szavaznak a Hungarian Open ATP World Tour tenisztorna megrendezéséhez szükséges "nemzetközi színvonalú, összetett szolgáltatásokat biztosítani képes" létesítmény megépüléséről szóló törvényjavaslatról. A törvény 2019. december 31-én hatályát veszti, addig kell megépüljön a budapesti Margitszigeten egy új teniszstadion, "mely alkalmas lehet a jövőben akár egy ATP 500-as kategóriájú verseny rendezésére is, valamint a Davis-kupa világcsoportbeli találkozók lebonyolítására", ahogy a javaslat indoklása fogalmaz.

A beruházást a javaslat sietteti, stratégiai jelentőségűnek tekinti. A rendkívüli sürgősség azt jelenti, hogy idén 2018. április 23-án már megkezdődik a Gazprom Hungarian Open ATP 250-es tornája, és egy év múlva el kéne készülnie az új stadionnak. Ezért a lehető leggyorsabb közbeszerzési eljárásformát javasolja a törvényjavaslat. Három ajánlattevőt kell "felhívni", azaz meghívásos lenne a közbeszerzés, nem nyílt, és csak a legolcsóbb nyerhet. Az eljárás dokumentumai nyilvánosak és megismerhetőek, szögezi le a javaslat.

Olyan drasztikus lépések is megtehetőek, mint "a beruházás érdekében az önkormányzat a tulajdonában lévő önkormányzati vagyon tulajdonjogát

az állam javára versenyeztetés mellőzésével átruházhatja, vagy a tulajdonjog állam javára történő ingyenes átruházására vonatkozó megállapodást köthet".

A stadion nem lesz kicsi, az érintett terület 100 százaléka beépíthető lesz, ez minimum 14 500 négyzetméter, az építmény 26 méter magas lehet. A stadion részei lesznek az ideiglenes lelátók, amelyeket maximum 30 nappal a verseny után le kell bontani.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.