Ingatlan hvg.hu 2015. május. 07. 09:57

1,8 milliárdért árulják ezt a legénylakást

Oké, a várban van, és oké, hogy baromi nagy, meg panorámás. De biztos, hogy ezt el lehet adni apróhirdetésként?

A penthouse lakások klasszikus jellemzője, hogy egy társasház legfelső szintjén vannak (de nem tetőtéri lakásról van szó!), és legalább két irányba "néznek", miközben minden lakószobájuk előtt panorámás terasz van, és ez utóbbiak összmérete vetekszik a lakás alapterületével. Ezt a "műfajt" kevesen engedhetik meg maguknak, pláne, hogy a fogalom értelmezése akkor tisztességes, ha azt is hozzátesszük, hogy a penthouse lakások sosem puritánok, inkább a giccsbe hajló luxus jellemzi őket.

Ha felkészült arra, hogy leesik az álla, akkor egy ilyet nézhet meg itt, mivel a hirdetéshez összesen 20 képet csatoltak. Ez az egyik:

Kilátás a bárpulttól
A1ingatlan.com

A budai Várban (I. kerület) az utóbbi évtizedben ha nem is látványosan, de azért jó sok épületfelújítás és építés történt. Ez utóbbiak közül az egyik non plus ultrának az Anjou Residence-t tartják az ingatlanszakmában. Ennek a 4. emeleti, felső szintjén 4, egyébként tisztességesen nagy méretű ingatlant előre megfontolt szándékkal nem választottak el egymástól.
Az eredmény: egy 600 négyzetméteres "egyterű". Igaz, az idézőjel azért mégiscsak fontos, mert a lakás kétszintes, és – a hirdetés szerint – a brutális méretbe így valójában belevarázsoltak 5 hálószobát, 9 (!) fürdőszobát, egy külön vendéglakást és még 2 full extrás luxuskonyhát is.

Ja, a teremgarázsban a kéróhoz 6 parkolóhely is alapból hozzátartozik.

Szóval, ha esténként / vagy bármikor is ilyen panorámára vágyna, vegye elő a pénztárcáját, és nézzen bele, talál-e benne erre fordítható 1800 milliót.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.