Kínaiak építenek üzleti negyedet a manchesteri reptér mellett
Egy kínai építési vállalatóriás építhet üzleti negyedet a manchesteri repülőtér szomszédságában. A csaknem 1,3 milliárd dollár értékű üzletről hétfőn számoltak be a kínai lapok.
Az Egyesült Királyság harmadik legforgalmasabb légikikötőjének fejlesztéséről a kínai látogatáson tartózkodó George Osborne brit pénzügyminiszter Twitter-üzenetében azt írta: a 2012-es londoni nyári olimpiai játékok létesítményeinek megépítése óta "az egyik legnagyobb" horderejű beruházás, amely 16 ezer munkahelyet teremt majd a térségben.
A Beijing Construction Engineering Group és brit partnervállalatai, köztük a repteret üzemeltető MAG közös közleményben hozták nyilvánosságra együttműködésüket a majdan 61 hektáron elterülő "Airport City" megépítésére.
A mostani üzletet a kereskedelemben és a kölcsönös befektetésekben erősödő kínai-brit együttműködés újabb "ékes" példájaként emlegetik. Kína és Nagy-Britannia 2010-ben megállapodott abban, hogy 2015-re megháromszorozzák kereskedelmi forgalmukat, vagyis elérik a 100 milliárd dollárt.
Miközben Nagy-Britannia a kínai befektetések legvonzóbb európai célpontja, a kínai híradások megemlítik, hogy brit vállalatok szintén lehetőséghez jutnak kínai infrastrukturális beruházásokban, ugyancsak milliárd dolláros nagyságrendben Sanghajban és Pekingben egyaránt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.