Ingatlan MTI / hvg.hu 2012. április. 12. 08:11

Miért kell egy városba hatezer szobás szálloda?

Csaknem hatezer szoba van abban a makaói szállodakomplexumban, amit egy amerikai hálózat nyitott meg szerdán. És persze egy megakaszinó is kapott helyet.

AP

Kaszinókat, szállodákat és áruházakat, valamint egy konferenciaközpontot is magába foglaló épületegyüttest nyitott meg szerdán a Kínához tartozó Makaón a Sands amerikai kaszinólánc. A beruházás értéke ötmilliárd dollár (kb. 1141 milliárd forint).

A Sans Cotai Central gigantomániája összhangban van Makaónak a kínai turistáknak köszönhető növekedési perspektíváival. Az 5800 szállodai szoba - a jelenlegi makaói szállodai kapacitás egynegyede – 20 ezer alkalmazottnak ad munkát, a létesítmény 50 ezer ember befogadására alkalmas konferenciatermeket is magában foglal. "Üzleti, kongresszusi és szabadidő várost csinálunk Makaóból" - mondta Sheldon Adelson, az amerikai konszern elnök-vezérigazgatója egy sajtótájékoztatón.

A makaói szerencsejáték-piac a mainak húsz-harmincszorosára növelhető – hangsúlyozta Michael Leven, a Sands igazgatótanácsának elnöke. Makaó, amelyet Portugália 1999-ben adott vissza Kínának, az egyetlen olyan kínai terület, ahol engedélyezik a kaszinókat. 2011-ben a makaói kaszinók forgalma 42 százalékkal 33,5 milliárd dollárra (7644,7 milliárd forint) nőtt, azaz ötször-hatszor akkora volt, mint a Las Vegas-i létesítményeké.

A Hongkongtól alig egyórás hajóútra fekvő Macaon a válság sem éreztette annyira hatását. Az ingatlanpiac persze ott is kicsit lelassult, de nem tört meg a lendület. Évek óta folyamatosan építik a hoteleket és a kaszinókat, ahol a játékosok zöme kínai, indonéz és maláj, valamint orosz és kazah.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.