Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. szeptember. 30. 15:49

Ez lenne jövőre Magyarországon - költségvetés 2012

A kormány nem tervezi a kedvezményes áfakulcsok hatókörének kiterjesztését, viszont 2012-től visszajön a szocpol és...

A kormány nem tervezi a kedvezményes áfakulcsok hatókörének kiterjesztését, viszont 2012-től visszajön a szocpol és támogatott forinthiteleket is kaphatnak a családosok. A jövő évi költségvetés az előzetesen jelzett 2,5 százalékos hiányra és 4,2 százalékos inflációra épül.

Nem emelkedik a gyes és a gyed sem, a nyugdíjakat az inflációval emelik majd. A kiigazítás 1000 milliárd lesz, emelkedik az autóvásárláskor fizetett illeték mértéke, a regisztrációs adó marad. A nyugdíjkasszát átszervezik, az egészségbiztosítási alap hiánya csökken, de még jövőre is nagy lesz.

A 200 ezer közfoglalkoztatott alkalmazása 50 százalékos járulékkedvezményt jelent majd a cégeknek, de a munkanélküliség érdemben nem fog csökkenni.

Az államadósságot sikerül tovább csökkenteni, az eredeti árfolyamok szerint ez év végén a GDP 73 százalékára megy le az adósság a 82 százalékról. Az államadósság 72 százalékra csökken. A költségvetést 268 forint/euró árfolyamon tervezték, de 280-as és 300-as árfolyamsávval is számolnak. Az infláció: 4,2 százalék lesz.

"Az eddig megismert intézkedések alapján a 2012-es költségvetés hiánycélja nem teljesül" - közölte Simor András a Magyar Nemzeti Bank elnöke a Költségvetési Tanács múlt heti ülése után - írta az Index.

Hasonló megállapításra jutott a Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest (KFIB) is, számításaik szerint Matolcsy György 750 milliárdos kiigazítása fölött még bő 200 milliárd forintnyi egyenlegjavulást kell elérnie a kormánynak a 2,5 százalékos GDP arányos hiánycél teljesüléséhez jövőre.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.