Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. augusztus. 15. 14:29

Nagy kérdés: elmegy-e Dzsudzsák a mauzóleumba?

Dzsudzsák Balázs nem csak Mahacskalában fordul meg manapság, hanem Moszkvában is, hiszen ott van a lakása.

Dzsudzsák Balázs nem csak Mahacskalában fordul meg manapság, hanem Moszkvában is, hiszen ott van a lakása. Az orosz fővárosban egyelőre még nem kereste fel Lenin nyughelyét és arról sincs hír, hogy erre egyáltalán kiváncsi-e, bár nem kizárt.

MTI / Varga György

Az oroszokkal határos Kazahsztánban más a helyzet, ott másfajta mauzóleumot nézhet meg, ha akar. A napokban kiderült ugyanis, hogy az Arany Horda időszakából származó hatalmas, húsz méteres mauzóleumot tártak fel Ekibasztuz mellett. Az ásatásvezető régész szerint a 14. századi mauzóleumba egy férfi aludta örök álmát, aki az archeológus szerint a korabeli elit tagja lehetett - olvasható az orosz kulturális tévécsatorna honlapján.

Kazah mauzóleum a középkorból
A kazah állam költ ezekre az épületekre

A szakember szerint a mauzóleum falait különleges, mértani mintával díszített "csempével" borították. "A mintázat között rejtélyes jeleket fedeztünk fel, amelyeket meg kell fejtenünk" - hangsúlyozta Szmagulov. Az ásatások során középkori műhelyeket, öntözőcsatorna-rendszert tártak fel, valamint Kelet-Európában és Kínában vert ezüst és réz pénzérmék kerültek napvilágra.

Viszonylag jó állapotban van ez az épület is
Sok hasonló történelmi emlékhely van Kazahsztánban

Az Arany Horda mongol állam volt a mai Dél-Oroszország, Nyugat-Szibéria és Közép-Ázsia egyes területein a 13-16. században. A terület meghódítása után Dzsingisz kán fiára, Dzsocsira bízta álammá szervezését. Legnagyobb kiterjedését Dzsocsi fia, Batu kán uralkodása idején (1236-55) érte el. A mongol birodalmi központ hatalmának gyengülésével független állam lett, amelynek élén a dzsingiszida uralkodóház tagjai álltak.

 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.