Bezárta kapuját a turisták előtt a híres manhattani szálloda, a Chelsea, és meghatározatlan ideig nem fogad el...
Bezárta kapuját a turisták előtt a híres manhattani szálloda, a Chelsea, és meghatározatlan ideig nem fogad el szobafoglalásokat – közölte a hotel egyik alkalmazottja az AFP hírügynökséggel.
A The New York Times úgy tudja, hogy a szállodát 80 millió dollárért (1,5 millió forint) eladták Joseph Chetrit üzletembernek, és alapos felújítási munkák miatt zárták be, de az eladási szerződésre még nem került rá a pecsét. A lap szerint Chetrit is szállodaként akarja üzemeltetni a létesítményt.
A vöröstéglás homlokzatú tizenegy emeletes épület egykori lakóiról, Arthur Millerről, Janis Joplinról, Dylan Thomasról (ő itt is halt meg) és Patti Smithről is híres. Andy Warhol itt forgatta 1966-ban a Chelsea-lányok című filmjét. „Jól emlékszem rád a Chelsea Hotelben” énekelte Leonard Cohen Chelsea Hotel című dalában a Janis Joplinnal való rövid találkozásáról.
A 23. utcában, az Eight és a Ninth Avenue között 1883-ban épített házat 1939-ben három magyar származású üzletember, Joseph Gross, Julius Krauss, és David Bard vásárolta meg. Miután három éve eltávolították a szálloda „történelmi” igazgatóját, Stanley Bardot, az egyik vásárló fiát és a részvények 37,5 százalékának tulajdonosát, a két másik üzlettárs örökösei a szálloda eladása mellett döntöttek. Azzal indokolták a döntésüket, hogy lehetetlen olyan helyet üzemeltetni, ahol az állandó lakosok – mintegy kilencvenen – nevetséges lakbért, mindössze néhány száz dollárt fizetnek.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.