Összesen közel 25 millió forint megtakarítást eredményezhet évente a Budapesti Gazdasági Főiskola Alkotmány utcai és...
Összesen közel 25 millió forint megtakarítást eredményezhet évente a Budapesti Gazdasági Főiskola Alkotmány utcai és Buzogány utcai épületeinek, valamint a Külkereskedelmi Kar kampuszának energetikai célú modernizációja, mely 443 millió forintos uniós támogatásból előreláthatólag szeptember végére készül el. A patinás jelleget megőrző beruházás keretében többek között a nyílászárók cseréjére, a homlokzat, illetve a tetőtér hőszigetelésére is sor kerül.
A Környezet és Energia Operatív Program pályázatán elnyert összegből az Alkotmány utcai épület patinás jellegéhez illeszkedő új, hőszigetelt nyílászárókat építenek be. A homlokzat hőszigetelő festésétől, valamint a padlásfödém szigetelésétől a fűtési költségek 20%-os csökkenését, azaz évente 5,9 millió forint megtakarítást vár az intézmény. A Buzogány utcai épületben a fenti munkálatokon túlmenően a beruházás a fűtési hálózat korszerűsítésére is kiterjed, valamint egy modern kondenzációs kazán kerül a régi helyére. Ezzel évente több mint 10 millió forintot spórolhat a főiskola, ami a fűtési költségek 88%-os csökkenését jelenti.
Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora ismertette, hogy a beruházás keretében megvalósul a BGF Külkereskedelmi Kar Diósy Lajos utcai kampuszának teljes körű nyílászárócseréje is. A teljes oktatási és kollégium épület korszerű, KPVC nyílászárókat kap, mely 19%-os fűtési költségcsökkenést eredményezhet, azaz éves szinten több mint 8 millió forint megtakarítást.
A fejlesztés célja az iskola épületének energiafelhasználás csökkentése és a felhasználók komfortérzetének növelése. E cél egybeesik a 2011. január 15-én útjára indított Új Széchenyi Terv zöldgazdaság-fejlesztési koncepciójának egyik kiemelt céljával, vagyis az energiahatékonyságon alapuló technológiák ösztönzésével.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.