Az elmúlt hónapokban csótányok hada lepte el a kecskeméti nyugdíjasházat.
Az elmúlt hónapokban csótányok hada lepte el a kecskeméti nyugdíjasházat. A tisztiorvos már januárban sürgette: végezzenek többszöri, minden helyiségre kiterjedő irtást, csak ez lehet hatékony – emlékezetett a baon.hu. A Nyíri úti társasház lakói januárban az ÁNTSZ-nél is panaszt tettek, a városi tisztiorvos vizsgálatot kezdeményezett. Az önkormányzati tulajdonú ház egyik lépcsőházát kezelő Kik-For Kft. teljes mértékben együttműködött, egy közös épületbejárás alkalmával sikerült megegyezni a lakókkal, hogy beengedjék lakásukba az irtást végzőket.Az egyszeri irtás nem elég hatékony, így 3-4 hónap múlva megismétlik.
Az első permetezés költségeit a házkezelő állta, és a közös helyiségre is kiterjedt. Összesen két lakásba nem tudott bejutni a szakember, ahova később visszatér. A következő irtás lakásonként ezer forintjába kerül a bérlőknek, a közös helyiségek permeteztetését a Kik-For fizeti majd. A továbbiakban elég lesz félévente, évente megismételni a procedúrát – véli a tisztiorvos.
Az irtást végző dunaújvárosi céggel sok nyugdíjas lakónak van éves szerződése. A társasház másik részében a Népfront Lakásfenntartó Szövetkezet a házkezelő. A honlap szerint a hozzájuk tartozó 51 öröklakásban legutóbb karácsony előtt végeztek csótányirtást. A beavatkozás lakásonként 500 forintba került. Mivel kötelezni ők sem tudták a tulajdonosokat az együttműködésre, néhány lakás ott is tisztítatlan maradt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.