Üzleti lehetőséget lát a Hattyúház 500 négyzetméteres pincéjében az Appeninn Holding.
Üzleti lehetőséget lát a Hattyúház 500 négyzetméteres pincéjében az Appeninn Holding. A svájci hátterű vagyonkezelő és ingatlanfejlesztő vállalat a napokban 49-ről 74 százalékra növelte tulajdoni hányadát az ingatlanban, s azt tervezi, hogy tovább fejleszti az alagsort.
Az egykoron fürdőnek tervezett létesítmény a belső boltozatos ívei és hatalmas belmagassága miatt eleve impozáns hatást kelt. „különleges belső építészeti megoldásai, a magas kapacitású szellőzőrendszer, és a több, egymástól független bejárata miatt gondoljuk azt, hogy egy teljesen új nívót képviselő klubnak adhatna helyet. Nem csupán minőségi, hanem valóban biztonságos és kellemes szórakozóhellyé szeretnénk fejleszteni a Hattyúház alagsorát, és ehhez keressük az ideális partnert.” – mondta Székely Gábor igazgató.
A korábbi Zöldhordó kisvendéglő helyén 1998-ban épült Hattyúház a magyar organikus építészet egyik kiemelkedő alkotása. Külső megjelenésében a természetes anyagok használata és a magyar népi építészet forma- és motívumvilága jellemzi, ami egyedi megjelenést és hangulatot kölcsönöz az épületnek. Eredetileg ugyan szállodának tervezték, de jelenleg az épületkomplexum irodákat, apartman lakásokat, vendéglátó- és szolgáltató helyeket foglal magába, viszont a szállodai igényekhez szabott gépészet messze túlmutat az átlagos irodai igényeken.
A szabálytalan U alakban elterülő, nettó 12 500 négyzetméter nagyságú épület 60 százalékát irodák teszik ki, míg a hátsó Batthyány utcai szárnyában apartman lakásokat alakítottak ki. A főbejárat körüli területen üzletek és vendéglátóhelyek találhatók, az épület alatt pedig egy kétszintes, 110 parkolóhellyel rendelkező parkolóház működik.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.