Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2010. július. 15. 07:00

Káprázatos lakosztályok Indiában

Acélmágnások és távközlési guruk, bányatulajdonosok és szoftverfejlesztők, bankárok és étteremtulajdonosok.

Acélmágnások és távközlési guruk, bányatulajdonosok és szoftverfejlesztők, bankárok és étteremtulajdonosok. Ők az igazi elit Indiában, ők az igazán gazdagok a szubkontinensen. Újabban toronyházakban lévő luxus lakosztályokban pihennek le esténként, mert ez a divat, de a hagyományosabb felfogásúak maradnak inkább a maharadzsák idejéből megismert palotákban.

Amerikai lapok, köztük a The Wall Street Journal sorozatokban cikkeztek arról, hogy az új generációs szupergazdagok manapság egyre nagyobb és kifinomultabb ízlésvilágú lakásokban élnek az indiai nagyvárosokban. Az indiai gazdaság szárnyal, ennek megfelelően a gazdagok még többet költenek otthonaikra.

Egy „átlagos” 400-600 négyzetméteres lakásban legalább öt hálószoba van, nem ritka, hogy saját medence vagy tetőterasz is tartozik a toronyházakban lévő otthonokhoz. Mindez egymillió dollárnál kezdődik és 4-7 millióig is elmehet.

Az ingatlanfejlesztők kapva kapnak az alkalmon. Különféle összegzések szerint Mumbai, Delhi és Bangalore városában legalább egy tucat nagy lakópark – tulajdonképpen toronyházak csoportja – építése van folyamatban. Persze nem a belvárosban, hanem a külső övezetekben, mert a kormány megtiltotta a belvárosok elárasztását ilyen magas házakkal.

Régen ilyen palotában is laktak a gazdagok Indiában

Mindez annak fényében érdekes, hogy 2009 elején 30-40 százalékkal zuhantak az árak, mert lassult a gazdaság. Mostanra azonban ismét egyre gyorsabb és a kereslet mindinkább felfelé hajtja az árakat, amelyek már elérték a 2007-es abszolút csúcsot.

A kivitelezők sem sprórolnak az anyagokkal: az olcsó kínai csempe helyett szinte mindenütt olasz márványt használnak, az indiai szanitereket pedig felváltották a luxus német termékekkel. Bárhol is kell valamilyen fa, biztos, hogy burmai teak fa jöhet számításba és nem valamilyen alsó katagóriás egyéb külföldi.

 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.