A Vincent Callebaut által tervezett Physalia-k tisztítják majd a világ folyóinak vizeit, ha sikerül valóra váltani a...
A Vincent Callebaut által tervezett Physalia-k tisztítják majd a világ folyóinak vizeit, ha sikerül valóra váltani a francia-belga tervező legújabb öko-álmát. A „bálnák” tulajdonképpen olyan önellátó ökoszisztémák lesznek, amelyek nap- és vízenergiával működve bioszűrőik segítségével tisztítják a folyókat.
A részben zöldtetős, részben könnyű napelemekkel borított Physalia-k, nagyrészt napenergiával működnek majd, illetve az alattuk áramló vízből is energiához jutnak. A vizeket részben a titánium-dioxid borításnak – amely az UV-sugarakkal reakcióba lépve tisztítja a vizet -, részben pedig a napelemek mellett található kerteknek köszönhetően teszi tisztábbá.
A Londont keresztülszelő Temze folyóban ma is látni szemétcsapdákat. Ezek patkó alakú, vízen úszó szerkezetek, amelyek a folyó felszínén úszó szemetet gyűjtik össze. A Physalia ezeknek a primitív szerkezeteknek a csúcstechnológiás továbbfejlesztésének is tekinthető.
Csak remélni tudjuk, hogy e tervek valaha megvalósulnak.
Forrás: inhabitat.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.