Különleges ötlettel álltak elő az argentinok: energetikai szempontból önellátó, interaktív állatkertet építenének...
Különleges ötlettel álltak elő az argentinok: energetikai szempontból önellátó, interaktív állatkertet építenének, amelyhez ráadásul a régi buenos aires-i autóutak aszfaltjának törmelékeit is felhasználnák.
A Costanera Sur névre elkeresztelt épület energiaellátásáról vízenergiával gondoskodnának, de nem a hagyományos módon: egy központi csőrendszerrel szállítanák a vizet egy közeli folyóból a toronyig, majd a tető felé pumpálnák azt, ahonnan vízesésként zúdulna le az épület homlokzatán – az alagsorban található turbina, valamint a generátor pedig elektromos energiává alakítaná a víz energiáját. (Persze a víz magasba juttatása is energiát emészt fel, ám úgy tűnik, a tervezők szerint a mérleg végül pozitív.)
A függőleges állatkertben a majmok és a madarak – folyamatos monitoros megfigyelés és állatorvosi felügyelet mellett – szabadon kószálhatnának, a többi állat saját erkélyeken, illetve elkülönített kifutókon élhetne, míg a vízi állatok a tetőn lévő medencében kapnának helyet.
A Visiondivision tervezőinek ötlete izgalmas, de több kétségünk is van: a tetőn tartott delfinek és a szabadon kóborló majmok még hagyján, az bizonyos, hogy a vízesés okozta zajszennyezéssel nem számoltak, ráadásul az is kétséges, hogy a megtermelt vízenergia elegendő lehet-e egy komplett állatkertnek. Az energetikai szempontból passzív, interaktív állatkert azonban kiváló ötlet.
Forrás: inhabitat.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.