Az épület mellé hat termelő, és hat nyelőkutat fúrtak, ezekből nyerik a vizet a hőszivattyúval.
Az épület mellé hat termelő, és hat nyelőkutat fúrtak, ezekből nyerik a vizet a hőszivattyúval. Az eredetileg tervezett 30 méter mélység helyett már 15 méteren is elérhető volt a technológiához szükséges 12 Celsius fok hőmérsékletű víz. A rendszer működési elve hasonlít a hűtőgépére. A termelőkúttal elszívott vízből hőt von ki, azt a magasabb hőmérsékletű helyre szállítja és hasznosítja, majd a lehűlt vizet visszavezeti a nyelőkutakba és a talaj vízérrendszerébe.
A körben hőcsere jön létre. A rendszert eredetileg padlófűtésre tervezték, de a Hun utcában továbbra is a radiátorokkal alkalmazzák. Nyáron várhatóan az is megoldható lesz, hogy a rendszeren 18 fokos víz keringjen, így 2-3 fokkal hűvösebbek lehetnek a lakások. Az előzetes számítások szerint 3-5 százalékkal kevesebb energiát használ fel a rendszer, mint a korábbi távfűtés. Ez a melegvíz fogyasztásnál legalább 160-170 forintos megtakarítást jelenthet köbméterenként.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.