2009. május. 17. 18:08 ingatlanmenedzser.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 07. 15:33 Ingatlan

Oroszok veszik a balatoni ingatlanokat. Kelendő a gyógyvíz

A vásárlók leginkább kedvelt célpontja Hévíz, valamint Keszthely...


A vásárlók leginkább kedvelt célpontja Hévíz, valamint Keszthely, Gyenesdiás és Vonyarcvashegy, de a zalakarosi ingatlanok után is már többen érdeklődnek. Általában lakóházat, apartmant, lakást vesznek az oroszok a zalai fürdőhelyek környékén, de a beépítetlen területekre is igény mutatkozik.

Az MTI rendelkezésére bocsátott adatok szerint az érdeklődés egyre fokozódik. A zalai államigazgatási hivatalban 2007-ben 250 ingatlanszerzési kérelmet fogadtak, ezek közül 8 kérelem származott oroszoktól. 2008-ban a 251 beérkezett kérés között már 46 jött oroszoktól, és az idén az év első négy hónapjában is már 23 kérelem feladója volt orosz állampolgár.



Az ingatlanforgalmazók úgy látják, továbbra sem csökken a Németországból, Ausztriából és a Benelux-államokból származó vevők száma, de nagy szerencséje a régiónak, hogy az oroszok idehozzák a pénzüket - mondta az MTI-nek az orosz nyelvű honlapot is működtető hévízi Exclusive ingatlaniroda vezetője. Kovács László tapasztalatai szerint az oroszok inkább kiveszik a bankból a pénzüket, vagyis befektetésként vásárolnak.

A vevők a jó minőségű, termálfürdő közelében, jó helyen fekvő új lakóingatlanokat keresik. Általában nem kiadásra, hanem saját maguknak, családjuknak vásárolnak, és vannak, akik csak két hetet töltenek itt egy évben, máskor üres a házuk.

Az ingatlanos szakember úgy látja: az üzletkötés az oroszokkal semmivel sem komplikáltabb, mint más államok polgáraival. A hivatali engedélyeket gyorsan megkapják, hitelt nem kérnek, és akár 100-150 millió forintot is szánnak arra, hogy például Hévíz környékén ingatlant vásároljanak.




Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.