2009. március. 27. 22:02 ingatlanmenedzser.hu Utolsó frissítés: 2009. március. 27. 22:03 Ingatlan

Miért magas a magyarok fűtésszámlája?

Mindez az Austrotherm Hőszigetelőanyag Gyártó  budapesti...

Mindez az Austrotherm Hőszigetelőanyag Gyártó  budapesti sajtótájékoztatóján hangzott el. A cég 5,5 milliárd forint értékben állított elő a múlt évben polisztirolhab hőszigetelő anyagokat, ez a magyar piac mintegy harmadát teszi ki - mondta Papp Ferenc kereskedelmi ügyvezető igazgató. Az osztrák anyacég Európa 9 országában lévő 18 gyárában 215 millió euró értékben termelt hőszigetelő anyagot 2008-ban. 

Papp Ferenc az MTI-nek elmondta: a magyar piacon jelenleg csak az átlagosnál erősebb telet érzik, ami 15-20 százalékos kereslet-visszaesést hozott, az építési szezon indulásával pedig az új építés visszaesését kompenzálhatja a házak utólagos hőszigetelése iránti kereslet.

A polisztirolhab úgy készül, hogy a daraszerű sztirol szemcséket hirtelen felmelegítik, amelyekből így borsó nagyságú gömböcskék lesznek. Ezeket hő alatt tömbökké préselik, majd darabolják.  Kruchina Sándor épületszigetelő szakmérnök, a cég marketing vezetője elmondta: amíg Nyugat-Európában és Szlovákiában az átlagos hőszigetelés vastagsága 12 centiméter, addig Magyarországon ennek csak a fele. Valószínűleg amikor majd a magyar gázár a köbméterenkénti nettó 107 forintról eléri az európai 140-150 forintot, vastagodni fognak a hőszigetelések - jegyezte meg. 
 
A terjedő passzív házak homlokzatára 30 centiméter vastag hőszigetelés kerül, ezzel viszont tizedére csökken a fűtési költség - tette hozzá.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.