Legyen sikeres 2009-ben! Szerencsét hozó Feng Shui tippek
SöprésA lakást január 26-a előtt tisztítsuk meg az elmúlt év...
Söprés
A lakást január 26-a előtt tisztítsuk meg az elmúlt év ártalmas hatásaitól, tehát söpörjük ki. A takarítással azonban vigyázni kell: hogy a jó szerencsét ki ne kergessük az otthonokból, a szemetet mindig befelé, a szoba közepére kell söpörni, s onnan óvatosan kivinni, lehetőleg a hátsó ajtón. Ennek a szabálynak a megszegése az egész családra nézve súlyos következményekkel járhat. Ha valaki Újév napján is söpörne, azzal biztos, hogy kikergetné a szerencsét a házból.
Új ruha
Mivel az Újév napja meghatározó az egész évre nézve, nagyon fontos, hogy ilyenkor minden jól alakuljon. Igyekezzünk vadonatúj ruhát viselni, s megszabadulni régi rongyainktól. Még a betegek is keljeneknek fel ágyukból, nehogy egész évben betegek maradjanak. Az ünnep előtt próbáljuk meg behajtani az adósságokat, ha van.
Szép beszéd
Az Újév napjára különleges szabályok vonatkoznak. Nem szabad negatív jelentésű szavakat kiejteni, halált, kísérteteket emlegetni – még a négyes szám kimondása is tilos, mert kínaiul hasonlóan hangzik, mint a „halál” szó. Az elmúlt évet sem ajánlatos emlegetni, hiszen a nap célja az, hogy bőséget hozzon az új évben. A sírás sem megengedett: ha ugyanis valaki sír az év első napján, akkor egész évben sírni fog. Ezért aztán ezen a napon – bármilyen rosszak legyenek is – a gyerekeket sem szabad megverni.
Kis piros tasak
Az újévi szokásokhoz tartozik a „piros tasak” ajándékozása is: egy piros ünnepi borítékba csomagoljunk valamennyi papírpénzt, s adjuk oda a gyerekeinknek, illetve nőtlen fiatalembernek. A borítékba rejtett pénzzel azonban vigyázni kell: az összegnek páros számnak kell lennie, a páratlan számok ugyanis bajt hoznak mind az ajándékozónak, mind a megajándékozottnak. A piros a bőség, a szerencse, a gazdagság színe, ezért is piros az alapszíne minden újévi díszítésnek, hogy biztosítsák a család gyarapodását.
Gyümölcsök
Az Újév elengedhetetlen kelléke a narancs. Ennek oka, hogy a „narancs”, az „arany” és az „édes” szavak ugyanúgy hangoznak a kínai nyelvben. Hasonló okból a mandarin is fontos szerepet játszik, ugyanis a „mandarin” és a „szerencse” szavak kiejtése is megegyezik. Éppen ezért ajándéknak is nagyszerűek ezek a gyümölcsök, ám ügyelni kell arra, hogy páros számban ajándékozzuk őket, egyébként nem hoznak szerencsét.
Mivel az egészséget és a hosszú életet jelképezi, földimogyoróval is gyakran találkozunk az újévi asztalokon. Fontos újévi kellék a nyolcszögletű tálca, amelyről kínáljunk nyolcféle rágcsálnivalóval vendégeinknak. Ezek mindegyike szerencsét hoz.
Gazdagság-váza
Újévkor készítsünk gazdagság-vázát, hogy megalapozzuk a következő esztendő anyagi biztonságát. Ha az előző évben már elkészítettük, újévkor akkor is készítsünk újat, hogy a pénz és a gazdagság energiáit felfrissítsük! A gazdagság-váza elkészítésére legjobbak a kerámiából vagy kristályból készült vázák, mivel az Öt Őselem cikluskörében a Föld elem szüli a Fém elemet, vagyis ebben az esetben az aranyat. A váza szája legyen széles, nyaka keskenyedjen el, és a hasa legyen telt alakú. Ez a forma azért kedvező, mert könnyen beengedi a pénzt, de ki már nehezen jön. A váza mérete bármekkora lehet. Helyezzünk el benne három kínai pénzérmét piros szalaggal átkötve, valamint mai pénzt egy kis, piros borítékban, amely a 988 (szerencsés) szám jellegét adja. Így lehet ez 988 darab pénzérme, 988 Ft, vagy 9.88 dollár.
Ezek után töltsük meg vázánkat különböző olyan dolgokkal, amelyek számunkra kedvesek, és a gazdagságot szimbolizálják. Ezek lehetnek színes gyöngyök, korallok, stb. Majd helyezzünk bele féldrágaköveket, mint például: lapis lazuritot, malachitot, rózsakvarcot, tigrisszemet, türkizt, ametisztet, topázt, citrint. Ha ezzel végeztünk, egy gazdag ember kertjéből tegyünk rá egy marék földet, és az elkészült gazdagság-vázát helyezzük el egy nyugalmas helyen álló szekrényben.
Ha a tanácsokat megfogadjuk, akkor elmondhatjuk, mindent megtettünk egy sikeres 2009 es esztendő érdekében. Chi-ben ( életerőben) gazdag 2009 –et kívánok!
Szilvásy Judit
okl. mérnök Feng Shui mester
Első Magyar Feng Shui Centrum
www.fengshuibolt.hu www.fengshui.hu
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.