2015. február. 23. 07:16 hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. február. 23. 09:56 Időjárás

A frontérzékenyeknek most nem lesznek jó napjai

Hosszan tartó frontos időszak vette kezdetét vasárnap, hétfőn főként a nap első felében fokozódnak a hideg- és melegfrontra érzékenyek tünetei. A kellemetlen, fényszegény időszakban növekszik a baleseti kockázat, a levegőminőség viszont jelentősen javul.

Hétfőn folytatódik a vasárnap kezdődött, napokig tartó kettősfronti hatás térségünkben. A gyakori fejfájás, nyugtalanság és idegi terhelés miatt ilyenkor a frontokra érzékenyek nagy része türelmetlenné, ingerlékennyé válik. Érdemes tehát tudatosan ügyelnie, nehogy konfliktushelyzet alakuljon ki egy számára fontos helyzetben – javasolja a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

A fényszegény napon a depresszióra hajlamosok tünetei is felerősödnek. Ez alól kivételt jelent majd a déli határszél, elsősorban az Alföldön élők körében javul majd a hangulat, itt ugyanis párórás napsütésre lehet számítani. Érdemes ezt kihasználni, ugyanis a következő napokban nem sokszor lesz lehetősége feltöltenie a D-vitamin-raktárakat.

A levegőminőség tekintetében a fronthatásnak egyértelműen pozitív élettani hatásait érzékelheti, akárhol is tartózkodik. A csapadék ugyanis kimossa a felhalmozódott szálló port és a nitrogén-oxidot a légkörből, melynek hatására már északkeleten is az egészségügyi határértékek alatt várható az említett szennyezőanyagok koncentrációja. Ha tehát Ön gyakran tapasztal légúti panaszokat, a következő napokban fellélegezhet.

Az utakon fokozódik a baleseti kockázat, a délnyugati tájakon jelentős balesetveszéllyel kell számolnia. Itt ugyanis nem csak a látási és útviszonyokat rontja majd a várható csapadék, de a kettősfronti hatás miatt az ingerült, türelmetlen sofőrök száma is lényegesen növekszik. Vezessen tehát fokozott körültekintéssel, és szánjon több időt az utazásra!

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.