2008. március. 19. 00:00 Utolsó frissítés: 2008. március. 19. 16:50 Hét nap

Összecsapások március 15-én

A rendőrség Budaházy György ellen alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete miatt büntetőeljárást...

A rendőrség Budaházy György ellen alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete miatt büntetőeljárást kezdeményez, és a gyülekezési jog megsértése miatt szabálysértésit indított - jelentették be a március 15-én történt zavargásokkal összefüggésben kedden az Országos Rendőr-főkapitányság vezetői. Budaházyt és a Magyar Önvédelmi Mozgalom (MÖM) március 15-ei rendezvényének szervezőit a rendőrségnek okozott 8 millió forintos kár megtérítéséért is beperelik. Budaházy volt ugyanis az, aki a MÖM Blaha Lujza téri rendezvényén a Művészetek Palotájában rendezett állami ünnepség helyszínére vonulásra biztatott, aminek nyomán a több száz fős tömeg gyújtogatva és Molotov-koktélokat dobálva elindult, és a rendőrség oszlatta fel (az összecsapásokban négy fő könnyebben megsérült, 24 személyt pedig előállítottak, majd elengedtek). Az ünnepet az első jelentések szerint 3 ezer rendőr vigyázta, és a biztosítás összköltsége elérte a 60 millió forintot. Az Erzsébet hídnál tartott Fidesz-nagygyűlés rendben lezajlott, de egész nap történtek kisebb-nagyobb incidensek. A reggeli ünnepélyes zászlófelvonást füttyel zavarták meg, majd a budapesti Nádor utcán végigvonuló magyar gárdistákat az ablakokból dobálták meg. A Március 15. téren tartott, a főváros által szervezett ünnepségen pedig Demszky Gábor főpolgármestert célozták meg tojásokkal. Nem volt zavarmentes az állami kitüntetések átadása sem, miután az 1981-ben Jászai-díjjal, 1986-ban érdemes művészi címmel kitüntetett Blaskó Péter színművész nem vette át a Kossuth-díjat. Mint nyílt levelében egy nappal korábban jelezte, azért, mert nem akar kezet fogni a miniszterelnökkel.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.