Abban a pillanatban, hogy kedden délelőtt a svájci frank beeste a maga 9 százalékát, elkezdődött a hajsza a helyettes...
Abban a pillanatban, hogy kedden délelőtt a svájci frank beeste a maga 9 százalékát, elkezdődött a hajsza a helyettes után. Mégis, milyen menekülődeviza az, mely secpec beomlik, illetve melyet mostantól a svájci jegybank irányít? Szerencsére sokat nem kellett gondolkodniuk a befektetőknek és az elemzőknek ahhoz, hogy megtalálják az új favoritot, a norvég koronát. Erről a devizáról ugyanis az elmúlt években már sokszor és sokan megírták, hogy menekülődevizaként funkcionálhat és nem is tett rossz lóra, aki vérzivataros időszakokban a norvégra lett.
Semmi újdonság nincs tehát abban, hogy a svájci halált kikiáltva azonnal a norvég lett az új király, már ami a legfőbb menekülődeviza megtisztelő státusát illeti. Sok a hasonlóság ugyanis a két ország között. Norvégia is független, nem tagja az Európai Uniónak, gazdasága igen fejlett, s nem kis részben a nagy olajkészletnek köszönhetően nem is fenyegeti semmi. A világ kilencedik legnagyobb olajkitermelőjeként jól viselte a válságot is, a helyi állami nyugdíjalapnak általában az a nagy problémája, hogy mit kezdjen a rengeteg pénzével.
Az euró/norvég korona árfolyam az idén sokáig nem követte a frank példáját az erősödésben, de az elmúlt hetekben beindult. Simán esett a kurzus a 7,6-os szint alá és több technikai indikátor sejteti a további korona-erősödést. Egy pillantást mindenkélpp megér.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.