Dinamikusan árazták az Oasis-turné jegyeit, sok vevő a hivatalos jegyárusítási felületen is a többszörösét fizette annak, amilyen árról eredetileg szó volt.
Órák alatt elkapkodták a jegyeket, miután az Oasis bejelentette, hogy jövőre turnéra indul. De azóta nem csak azok a rajongók lehettek dühösek, akik nem jutottak jegyhez, hanem sokan azok közül is, akik ott lesznek a koncerteken. Sokan jelezték ugyanis, hogy miközben online sorban álltak, az eredetinél jóval magasabbra kúszott fel a jegyár.
A The Independent például arról ír: az eredetileg 150 fontért hirdetett jegy végül 355 font lett. És ez az az ár, amellyel a hivatalos értékesítési felületen találkoztak a vevők – a másodlagos piacokon is brutális áremelkedés lett, akadt olyan jegy is, amelyet 6000 fontért adtak tovább, de ez egy egészen más része a problémának. A hivatalos árusításért felelős Ticketmaster már korábban is kapott kritikákat a dinamikus árazási stratégiája miatt – vagyis azért, hogy ha azt érzékeli a rendszer, hogy nagyon sokan próbálnak jegyet venni, akkor feljebb tolja az árakat –, de fontos hozzátenni: ez a brit fogyasztóvédelmi szabályok szerint legális.
A Ticketmaster a mostani esetre még nem reagált, a The Independent viszont idézi a cég honlapját, ahol arról írnak, a cél az, hogy a jegyárak minél közelebb legyenek a valódi piaci értékükhöz.
Jonathan Brown, a brit jegyárusok szövetségének vezetője a BBC-nek azt mondta: a jegyárakat az együttes határozta meg. Az emberek hozzászoktak már ahhoz, hogy a szállodák vagy épp a légitársaságok úgy határozzák meg az áraikat, hogy azt is figyelembe veszik, mekkora a kereslet – magyarázta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.