508 milliárd forint adózott profittal zárta az első félévet az OTP-csoport. A nyereség több mint kétharmada nem Magyarországról származott. A kormány nyári megszorítócsomagja, az illetékemelések idén 25 milliárd forint pluszsarcot jelentenek.
Az OTP Csoport konszolidált adózás utáni eredménye 2024 első félévében elérte az 508 milliárd forintot – írja jelentésében a bankcsoport. A féléves profit 12 százalékos mérséklődését döntően a bázisidőszakban akvirált két bank bekerülése kapcsán elszámolt közvetlen egyszeri pozitív hatások okozták; 2024 első félévében nem merült fel korrekciós tétel – magyarázza az OTP, miért csökkent a profit 2023 első félévéhez képest.
A féléves működési eredmény 27 százalékkal nőtt, elsősorban a nettó kamateredmény 35 százalékos (akvizíciók nélkül és árfolyamszűrten 25 százalékos) emelkedése révén, melyet az üzleti állományok bővülése és a nettó kamatmarzs (kamatnyereség) javulása egyaránt segített. Féléves összevetésben elsősorban a magyar operáció marzsának javulása volt jelentős: a mélypontot jelentő tavalyi első negyedév óta az OTP anyavállalat magyarországi marzsa visszarendeződött a háború és az extrém magas kamatkörnyezet előtt jellemző sávba – olvasható a jelentésben.
A második negyedév 268 milliárd forintos profitja az előző negyedévhez képest 12 százalékos növekedésnek felel meg. Minden földrajzi szegmens nyereséget produkált a második negyedévben, a külföldi profit-hozzájárulás közel 70 százalék volt. Vagyis a nyereség több mint kétharmada nem Magyarországról származott.
Az OTP becslése szerint idén 25 milliárd forint pluszkiadást jelent majd a csoportnak, hogy a kormány augusztus 1-ével megemelte a tranzakciós illetékeket, illetve devizakonverziós illetéket vezetett be.
* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek
Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.