További nagy kilengésekre lehet számítani egyes szakértők szerint.
A hétfői, a globális piacot megrázó zuhanás után a japán részvények több mint 10 százalékot emelkedtek kedden kora reggel, illetve más ázsiai országokban is stabilizálódni látszik a helyzet.
A BBC szerint a hétfői hullámvölgy előzménye az volt, hogy a Bank of Japan múlt heti kamatemelése a jen árfolyamát a dollárral szemben a magasba repítette, így a japán részvények megdrágultak a külföldi befektetők számára.
Ami a világ többi részét illeti, a hétfői zuhanás az 1987-es összeomlást idézi, a Wall Street például közel kétéves viszonylatban a legrosszabb napját produkálta, de Európában sem volt sokkal jobb a helyzet. – írja a Guardian.
“A piacok jelenleg nagyon volatilisek, és valószínűleg a Fed (Federal Reserve System – a szerk.) szeptemberi döntéséig azok is maradnak. Így mindkét irányba lehetnek gyors kilengések” – nyilatkozta Stefan Angrick, a Moody’s Analytics vezető közgazdásza.
Aggodalomra ad okot az is, hogy a nagy technológiai vállalatok, különösen azok, amelyek nagymértékben fektetnek be mesterséges intelligenciába, most nehézségekkel néznek szembe. A múlt héten az Intel például jelentős elbocsátásokat jelentett be, illetve egyes feltételezések szerint az Nvidia, amely az MI-technológia iránti kereslet fellendülésének egyik fő haszonélvezője volt, késlelteti legújabb termékének bevezetését.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.