Vaszilij Nyebenzja orosz ENSZ-nagykövet már a szavazás előtt kijelentette: a nyugati országok meg akarják fojtani Észak-Koreát, és már bebizonyosodott, hogy az észak-koreai nukleáris program ellenőrzését célzó szankciók a valóságtól elrugaszkodottak és jelentéktelenek.
A 15 tagú testületben csak Oroszország szavazott a javaslat ellen, Kína pedig tartózkodott. A Phenjannal szembeni szankciók változatlanul hatályban maradnak, de az azok betartását vizsgáló szakértők munkáját most fel kell függeszteni.
Robert Wood helyettes amerikai ENSZ-nagykövet az orosz vétót úgy kommentálta, hogy “a BT egyik tagja így próbálja meg megakadályozni a szankciók megsértésének független vizsgálatát”. Hozzátette, hogy “Oroszország azért is vétózott, mert a szakértők már tavaly jelezték, hogy Moszkva is megsérti a BT határozatait”.
Vaszilij Nyebenzja orosz ENSZ-nagykövet viszont már a szavazás előtt kijelentette, “a nyugati országok meg akarják fojtani Észak-Koreát, és már bebizonyosodott, hogy az észak-koreai nukleáris program ellenőrzését célzó “szankciók a valóságtól elrugaszkodottak és jelentéktelenek”.
Az első észak-koreai kísérleti atomrobbantások után 2006-ban bevezetett és azóta többször is szigorított szankciókat Észak-Korea nukleáris fegyver-, valamint ballisztikus rakétaprogramjának korlátozása érdekében rendelték el. Az Egyesült Államok a közelmúltban azzal vádolta meg Oroszországot, hogy az ukrajnai háborúban olyan katonai felszereléseket és hadianyagokat is bevetett, amelyeket Észak-Koreától kapott, de Moszkva és Phenjan ezt tagadta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.