A tárcavezető egy interjúban tarthatónak nevezte az idei büdzsé számait, de ha év közben a helyzet úgy kívánja, módosíthatnak rajta.
Az lenne a leghelyesebb, ha a Pénzügyminisztérium épületét „visszakapná a magyar üzleti szféra” – mondta a Világgazdaságnak adott interjúban Varga Mihály tárcavezető.
A Pénzügyminisztérium 76 év után a József nádor térről hamarosan visszaköltözik a várba, ahol a második világháború végéig működött. A jelenlegi épület pedig az állam tulajdona, mely a város egyik legértékesebb és turisztikailag legfelkapottabb helyén áll (képünkön).
Valahogy megnőtt az új Pénzügyminisztérium, önkormányzati területeket kebelezett be
Hiába volt résen az első kerület vezetése, csak azt tudták elérni, hogy az állam fizesse ki azt, amit elvesz az építkezéssel.
Varga Mihály az interjúban beszélt arról is, hogy becsléseik szerint idén 5,2 százalék lehet az éves infláció, ez a szint ugyanakkor még nem nevezhető alacsonynak, ráadásul veszélyeket is hordoz magában. Ezért szerinte a gazdaságpolitikának három szempontot kell szem előtt tartania: figyelni kell az egyensúlyra, féken kell tartani az inflációt, és olyan gazdasági növekedésre kell törekedni, amely fenntartható.
A kormány 3,6 százalékos gazdasági növekedést vár.
A pénzügyminiszter tarthatónak nevezte az idei büdzsé számait, de ha év közben a helyzet úgy kívánja, módosíthatnak rajta. A 2025-ös költségvetést az adóváltozásokkal együtt idén is tavasszal fogadják el – tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.