Gazdaság hvg.hu 2023. augusztus. 08. 19:16

A turisztikai ügynökség állítása szerint 2290 vállalkozásnak tartozik a Booking.com

Az MTÜ jogsegélyszolgálatot indít és egyeztetést kezdeményez az érintett hatóságokkal.

Drámai közleményben sorolja a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a hazai vállalkozóknak a Bookingtól elszenvedett sérelmeit. Mint írják, az általuk indított felmérésben eddig 2 290 vállalkozás nyilatkozott úgy, hogy tartozik neki a szállásközvetítő cég.

Mindössze 5% válaszolta azt, hogy ez az összeg 100 ezer forint alatti, míg 30 százaléknak 100-500 ezer forint közötti összeggel tartozik, 28 százaléknak 500 ezer és 1 millió forint közötti összeggel, 26 százaléknak viszont 1 millió feletti összeget nem utalt még el az online platform. Megdöbbentő visszajelzés volt továbbá az is, hogy 34 százaléknál a rendszer nem a késedelmes fizetést jelzi, hanem tartozást az oldal felé. Mindössze 15% volt annyira szerencsés, hogy jelentős csúszással ugyan, de megkapta a szállásdíjat.

Az MTÜ közleményében jelezte, hogy egyeztetést kezdeményez a témában az érintett hatóságokkal, a bajba jutott vállalkozások számára pedig jogsegélyszolgálatot indít. Az ügynökség azt követően adta ki közleményét, hogy a Fidesz is hatósági vizsgálatot követelve szólította fel a Bookingot arra, hogy fizesse ki a magyar szállásadókat.

Még július végén számoltunk be arról, hogy a Booking.com szállásfoglaló oldal nem fizeti ki a vendégek által már korábban befizetett szállásdíjakat a szállásadóknak.

Habár a cég cikkünk megjelenése után azt ígérte, hogy hamarosan megérkeznek a pénzek, a napokban kiderült, hogy a korábban az általuk bemondott határidő (augusztus 4.) letelte után sem fizetettek a magyar szállásadóknak. Van, ahol milliós tétellel tartozik a cég, amely továbbra is az előre tervezett karbantartással és technikai nehézségekkel indokolja a csúszást.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés