Azt írják, mindent megtesznek azért, hogy mielőbb visszaszerezzék a klubot, azonban a vagyonkezelőjük zárcserével zárta el üzemeltetői elől a klubot.
Furcsa helyzetbe került az amúgy fővárosi fenntartású Budapest Jazz Club: a klub közvetlen fenntartója a Fővárosi Önkormányzat közszolgáltatási partnere, a Jazzart Közcélú Alapítvány, 2012-ben kötött szerződést az önkormányzattal, 2012 óta azonban 44,3 százalékkal, havi 833 500 forint plusz áfáról 2023-ra havi 1,2 millió forint plusz áfára ugrott a bérleti díjuk. Mindemellett 2020-ban kötöttek hosszú távú rezsiszerződést, az akkor 31 millió forintjukba került.
A klub üzemeltetői hétfőn este a Facebook oldalukon azt írják: a bérleti díj kifizetése „sajnos a kezdetektől fogva nem volt zökkenőmentes”, többször is kongatták a vészharangot a Fővárosi Önkormányzatnál. Azonban az önkormányzat próbálkozásai arra, hogy több forrást teremtsenek elő a klub működésére nem jártak sikerrel: most ott tartanak, hogy június 21-én kézhez kapták a bérleti szerződésük felmondását, hétfőn pedig „a vagyonkezelő zárcserével és lakatokkal bezárta a Budapest Jazz Clubnak helyet adó ingatlant”. „Jelenleg minden erőnkkel, az összes lehetséges csatornán igyekszünk mindent megtenni, hogy a szomorú helyzetet mielőbb orvosolni legyünk képesek” – írták.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.