A miniszterelnök édesapjának bányászati cége, a Dolomit Kft. rekordárbevételt ért el tavaly, vejének, Tiborcz Istvánnak az üzletei viszont még a bányáknál is több pénzt termelnek.
Gyorsuló ütemben gazdagodik Orbán Viktor családja – írja a g7. Tíz-tizenöt éve a miniszterelnök családtagjai néhány tízmillió forintnyi céges jövedelemre tettek szert, az utóbbi években viszont már rendszeresen pármilliárd forintos bevételt könyvelhetnek el, és a lap szerint a mostani tendenciák alapján úgy tűnik, hogy
belátható időn belül a család látható vagyona eléri majd a 100 milliárdot is.
Az Orbán Viktor édesapjának, Orbán Győzőnek a többségi tulajdonában álló bányászati cég, Dolomit Kft. elég jól meglovagolta a 2022-es évet; az alapanyagok drágulása és az építőipar szárnyalása eleve kedvezett a kőbányászattal és -feldolgozással foglalkozó vállalatoknak, így a Dolomit Kft.-nek is. Tavaly rekordárbevételre tett szert a cég, megközelítették a 6 milliárd forintot, a profit pedig átlépte a 2 milliárdot. Ehhez persze, az is kell – írja a lap –, hogy a Dolomit Kft. sokat szállít állami beruházásokra is. A jól futó bányacégről a hvg.hu is írt részletesen:
Orbán Győző egyik bányacége kétmilliárdos osztalékot adott, a másik veszteséges lett
Ugyan nem az építőipar csúcséve volt 2022, a Dolomit Kft. így is összehozott pár milliárd forint profitot, a Gánt-Kőnek viszont nem sikerült ez. 2 milliárd 19 millió forint profittal zárta 2022-t a Dolomit Kft., a tulajdonosok pedig úgy döntöttek, hogy a teljes nyereséget kiveszik osztalékként.
A nyereséget kifizették osztalékként a tulajdonosoknak, Orbán Győzőre több mint egymilliárd forint jutott a profitból. A g7 megjegyzi, hogy míg korábban inkább az Orbán-bányák növelték a családi vagyont, az elmúlt években már Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak az üzletei termelnek több pénzt.
Az ingatlan-adásvétellel foglalkozó, de egyébként egy nagyobb cégcsoportot összefogó vagyonkezelőként működő BDPST Zrt. összesen közel 22 milliárd forintos nyereséget csinált tavaly. Az elmúlt két évben pedig Tiborcz összesen valamivel több mint 2 milliárd osztalékot vett ki a cégből. Tiborcz érdekeltségeinek szárnyalásáról a hvg.hu itt írt bővebben:
Nulla forint árbevételből csinált egymilliárdos profitot Tiborcz István cége
Tovább szárnyalt az IBC-Projekt.
Az idei A 100 leggazdagabb magyar című kiadvány közel 70 milliárd forintra becsülte Tiborcz vagyonát, ám ekkor még nem lehetett ismerni a BDPST 2022-es, kiugró számait.
Nem minden családtag vállalkozásának hozott azonban szerencsét a 2022-es év az üzletben. A miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel bababoltja például veszteséges lett, erről itt írtunk bővebben:
Veszteséges lett Orbán Ráhel bababoltja
Hiába költöttek el 73 millió forintot az Odu Store-nál, a cég költségei ennél jóval nagyobbak voltak. 55 millió forint veszteséggel zárta 2022-t az Odu Store Kft., az Orbán Ráhel 100 százalékos tulajdonában lévő elit bababolt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.