Nem súlyos csak ellátási gondokat okozott Nagy-Britanniában a Brexit, azaz a szigetország kiválása az EU-ból: a felmérések szerint a külföldi turisták is elfordulnak az országtól, elsősorban a német és francia vendégek száma esik aggasztó mértékben.
A koronavírus-járvány miatti korlátozások eltörlése után ismét fellendülésnek indult a brit idegenforgalmi iparág, ám hamar kiderült, hogy az EU-ból való kilépés miatt Nagy-Britannia már korántsem annyira népszerű az uniós turisták körében, mint Covid-pandémia előtt. Az EU-s állampolgárok ugyanis a Brexit óta már csak útlevéllel léphetnek be a szigetország területére, s a francia és német polgárok több mint felének nincs érvényes útlevele.
Ennek következtében a brit idegenforgalom számára legfontosabb európai küldőországokból jóval kevesebb vendég érkezik, s közben Nagy-Britannia megítélése is romlik: a franciák és a németek rendre hátrébb sorolják a szigetországot, mint azt a Covid és Brexit előtti években tették. 2016-ban a németek, illetve a franciák a hetedik és a kilencedik legjobb turista célpontként tekintettek Nagy-Britanniára, most a szigetország a 16. és a 14. helyet foglalja el.
A helyzet annyira súlyos, hogy a Nagy-Britanniához tartozó, és a francia partok közvetlen közelében lévő Jersey vezetői úgy döntöttek, a francia állampolgárok – ha csak egy napra érkeznek a szigetre – személyi igazolványok felmutatásával is beléphetnek, és nem kell útlevéllel igazolniuk magukat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.