A Virgin Orbitnak nem sikerült új befektetőt szereznie.
Leépíti a munkaerő 85 százalékát, és belátható időn belül leállítja a működését is a brit milliárdos, Sir Richard Branson rakétavállalata. A Virgin Orbit rakétájával az év elején nem sikerült felbocsátani egy műholdat az Egyesült Királyság területéről, a vállalatnak pedig sajtóértesülések szerint nem sikerült új befektetőt szereznie.
A Virgin Orbit részvényei csütörtökön több mint 44 százalékkal zuhantak a New York-i tőzsdén.
A létszámleépítés mintegy 675 alkalmazottat érint, akik „a vállalat minden területén dolgoznak”.
A vállalat közölte, hogy Branson befektetési cége, a Virgin Investments 10,9 millió dollárt juttatott a Virgin Orbitnak a végkielégítések és a létszámcsökkentéssel kapcsolatos egyéb költségek finanszírozására. Ezek a költségek a Virgin Orbit szerint várhatóan összesen mintegy 15 millió dollárt tesznek ki.
A 2017-ben alapított cég tőzsdei cégként nem termelt nyereséget. A Virgin Orbit része a Virgin Atlantic légitársaságot és a Virgin Galactic űrturisztikai céget is magába foglaló Branson-birodalomnak, és kisméretű műholdak szállítására szolgáló rakétákat fejleszt.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.