A UBS és a Credit Suisse egyesülésével világszintű pénzügyi intézmény jön létre.
A Financial Times beszámolói alapján már sejteni lehetett, hogy a hétvégén tárgyalásokat folytat a UBS, a Svájci Nemzeti Bank és a svájci pénzügyi szabályozó hatóság, FINMA közvetítésével arról, hogy átvenné a bajba került Credit Suisse bankot.
A BBC elemzése is arra világít rá, hogy a Svájci Nemzeti Bank szerint ez lesz a legjobb megoldás annak érdekében, hogy visszaállítsák a pénzügyi piac stabilitását még a hétfői tőzsdenyitás előtt.
Az eredeti 1 milliárdos árnak végül a kétszeresét fizeti ki a UBS, ám ez még így is jóval a pénteki tőzsdezárás utáni ár alatt marad. A történelmi jelentőségű felvásárláshoz még törvényt is kell módosítania a svájci kormánynak.
A 167 éves Credit Suisse a világ 30 legnagyobb bankja egyikeként egyre több problémával küzdött az utóbbi években, az utóbbi két hétben bezuhanó két kisebb amerikai pénzügyi intézet után azonban, ahogyan mi is megírtuk, már a 2008-as válsághoz hasonló helyzetet vizionáltak a szakértők.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.