Működnek a szankciók?
Az orosz szövetségi költségvetés hiánya 2581 milliárd rubelt (34,19 milliárd dollár, 1 rubel=4,73 forint) tett ki az idei első két hónapban, ami megközelítette a 2925 milliárd rubel éves előirányzatot – közölte az orosz pénzügyminisztérium.
A tavalyi első két hónapban a büdzsének 415 milliárd rubel többlete volt.
A pénzügyminisztérium adatai szerint az idei költségvetés első kéthavi bevétele éves szinten 25 százalékkal, 3163 milliárd rubelre esett. Januárban 35 százalék volt a csökkenés.
Miközben Európa hatodával csökkentette az orosz olaj importját, mi másfélszeresére növeltük
Más is így tett, nem csak Magyarország. Még az oroszok ellen hangosan kiálló Csehország és Románia is.
Egyebek között az olaj- és gázbevételek 46,4 százalékkal, 947 milliárd rubelre zuhantak a február végével záródott két hónapban éves szinten.
A kéthavi költségvetési kiadás 52 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit, és 5744 milliárd rubelt tett ki. Januárban a kiadás 59 százalékkal haladta meg a tavaly januárit.
Így támogatja Kína az orosz gazdaságot
Hszi Csin-ping kínai elnök Moszkvába látogat - jelentette be büszkén Vlagyimir Putyin. Az amerikai külügyminiszter arra figyelmeztette Pekinget: ne szállítson drónokat az orosz hadseregnek, mert akkor súlyos nyugati szankciókkal kell számolnia. „Az orosz-kínai partnerség a kétségbeesés szülötte, Putyin kapkod, hogy támogatókra találjon, Hszi Csin-ping elnök pedig lecsap az alkalomra" -nyilatkozta a CNN hírtelevíziónak az USA egykori energiaügyi államtitkár-helyettese.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.