A tőzsdék reggeli nyitása óta a Flyr részvényei 78 százalékot zuhantak.
Miután súlyos veszteségeket halmozott fel és hétfőn sem tudta előteremteni befektetőitől a működéséhez szükséges készpénzállományt, kritikus likviditási helyzetbe került a norvég Flyr légitársaság – írja a Reuters. A hírügynökség beszámolója szerint a Flyr árfolyama a tőzsdék reggeli nyitása óta 78 százalékot zuhant, ami a papírok eddigi mélypontját hozta el 0,0015 norvég koronánál.
A Flyr először 2022 novemberében jelezte, hogy bajban van: akkor azt kommunikálták, hogy a befektetőiktől érkező összeg létfontosságú ahhoz, hogy túléljék a téli szezont és fel tudjanak készülni 2023 tavaszára és nyári szezonjára. A cég erre a célra 33,27 millió dollárt szeretett volna előteremteni, azonban kudarcot vallottak – a kívánt összeg nagyjából felét sikerült csak összekalapozniuk.
Szombaton Nagy-Britanniában ment csődbe a Flyrhez nagyon hasonló nevű Flybe. Két nappal ezelőtt a brit Polgári Légi Közlekedési Hatóság közölte, hogy törölték a légitársaság minden járatát, a pórul járt utasokat pedig arra kérték, hogy ne menjenek ki a reptérre, mert nem fog felszállni a repülőgépük. A munkanélkülivé vált dolgozóira viszont gyorsan lecsapott a Ryanair. Erről itt írtunk bővebben:
Csődbe ment egy brit légitársaság, a Ryanair azonnal rárepült az elbocsátott alkalmazottakra
A leginkább Nagy-Britannián belül repülő Flybe már a koronavírus idején is komoly gondban volt. A brit Polgári Légi Közlekedési Hatóság (CAA) szombaton közölte, hogy azonnali hatállyal törölte a Flybe valamennyi járatát, és arra kérte a pórul járt utasokat, hogy ne menjenek ki a repülőtérre, mert nem indulnak el a gépek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.