Ez a vállalat szerint csak technikailag igaz, mert a pozíciójukból eltávolítottak többségének új állást ajánlanak fel a cégen belül.
Csoportos leépítés van a hazai Tescóban, értesült a Világgazdaság, és a hírt maga a Tesco Magyarország is megerősítette a lapnak. Hetek óta zajlanak az elbocsátások, de azt a vállalat nem árulta el, hogy pontosan hány főtől válnak meg.
A Vg ugyanakkor rámutat: előírások szerint a csoportos leépítésnél a megelőző fél évre számított átlagos statisztikai létszámot kell figyelembe venni. Kivételek vannak, de az ökölszabály az, hogy a háromszáz vagy annál több munkavállalót foglalkoztató esetén a legalább harminc főt érintő elbocsátás minősül csoportos leépítésnek.
"Vagyis egy ekkora dolgozói létszámtól valószínűsíthetően megválik a magyar Tesco, amely tízezer körüli alkalmazott létszámmal bír"
– írja a lap.
A Tesco az okokról azt írta, a kínálatuk és a vásárlási élmény fejlesztése érdekében "hatékonyabb irányítási struktúra kialakítása zajlik". Az állásukból elmozdítottaknak igyekeznek új beosztást találni a cégnél, szerintük a gyakorlatban "minimális lesz azon munkatársak száma, akiknek nem tudnak új pozíciót felajánlani".
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.