Már sok kedvező jelet lát Parragh László a magyar gazdaságban.
„A gazdaság fordulóponthoz érkezett. Már látni a kedvezőbb előjeleket, még ha ezt jelenleg nem is érzékeli közvetlenül minden cég” – mondta Parragh László a Magyar Nemzetnek. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke azt hozta fel erre példának, hogy az infláció hamarosan elérhet a csúcspontjára, ahonnan már lassulni fog, az energiaárak kapcsán alkalmazkodni kezdtek a cégek, a gazdasági visszaesést valószínűleg megússzuk, és a forint árfolyama sem mozgott nagyon nagyokat az elmúlt hetekben.
Arról is beszélt, hogy lassan meg kell tervezni az árstopok kivezetését. Szerinte ehhez kezdenek összeállni a szükséges feltételek: mint mondta, „ilyen az infláció és a forint árfolyamának a kedvező alakulása, de ide sorolható a növekedés és a fogyasztás visszaesése is”.
Szerinte azonban most a növekedés legnagyobb akadálya a „válságzónákra jellemző magas alapkamat” – ráadásul ő a 13 százalékos alapkamatról beszélt, miközben az irányadó kamat most épp 18 százalékos. A Magyar Nemzeti Banknak nem először szólt oda mostanában, emlékezetes, amikor tavaly szeptemberben arról beszélt, hogy nem csinálhatunk unortodox monetáris politikát és nem látszik az infláció csökkenése, az MNB válaszában felszólította, hogy „a tudását meghaladó és a felelősségi körén kívül eső szakmai kérdésekben tartózkodjon a véleménynyilvánítástól”.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.