Hogy ki mennyit kap, az még nem derül ki a kormányhatározatból, de a szükséges összeget kiutalták.
A szerda esti Magyar Közlöny szerint „az egészségügyi ágazati előmeneteli szabályok hatálya alá tartozó egészségügyi szakdolgozók” két lépcsőben kapnak béremelést: első ütemben 2023. július 1-jével, második ütemben 2024. március 1-jével. Ezt úgy kell végrehajtani, hogy 2024. március 1-jére az egészségügyi szakdolgozók átlagos alapbérének el kell érnie az orvosi átlag alapbér 37 százalékát. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke, Balogh Zoltán nyilatkozata szerint ez az arány most 27 százalék. A kamara egyébként arra számított, hogy a korábban már jelzett januári 10 százalékos orvosi béremeléssel együtt jutnak ők is több pénzhez.
A kormányhatározat nem szól a személyenkénti emelés mértékéről, de azt előírta a pénzügyminiszternek, hogy a béremelés első üteméhez igazodóan gondoskodjon az egészségügyi szakdolgozók béremeléséhez szükséges 41,5 milliárd, az egészségügyben dolgozók béremeléséhez szükséges 8,4 milliárd forint többletforrás biztosításáról. A már idézett sajtóinformáció arról szólt, hogy az alap- és középfokú végzettségűek a két alkalommal együtt átlagosan 32 százalékos, míg a diplomások átlagosan 55 százalékos emelést kapnának.
Egy másik kormányhatározat a gyermekotthoni étkeztetés összegének 2023. évtől történő emeléséhez, valamint a szociális ágazatban egészségügyi munkakörben foglalkoztatott ápolóknak, szakápolóknak járó egészségügyi kiegészítő pótlék összegének 2022. január 1-jétől visszamenőleg történő emeléséhez utalt ki másfél milliárd forintot már a pillanatnyilag módosítás alatt álló 2023-as költségvetésből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.