Nagy Márton a piacot letaroló Hiventures vezérigazgatóját jelölte ki az intézmény élére.
A kormány 11 pontos Akciótervének részeként november 17-én bejegyezték és megalakult a Nemzeti Tőkeholding Zrt. – derül ki a gazdaságfejlesztési miniszter közleményéből. Az intézmény a Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter irányítása alatt futó, központosított tőkealap-intézményrendszer élén áll. Mellé tagozódik be valamennyi, állami hátterű tőkealap – melyek innentől kezdve kizárólag a tőkeholdingon keresztül hozhatók létre. A cégek rendelkezésére összesen 1000 milliárd forint áll.
Az állami finanszírozási rendszer vezetésére a gazdaságfejlesztési miniszter Katona Bencét, a Hiventures Zrt. vezérigazgatóját kérte fel. A cég tagja a 65 állami tőkealapnak, ám ahhoz képest, hogy csak ötéves, már birtokolja a kockázatitőke-befektetések nagy részét. Ez javarészt annak köszönhető, hogy az állam előszeretettel fektet be hozzájuk.
Az ezermilliárd forintos kérdés: megint mellélő az állam?
Bár az állami szerepvállalás átgondolására valóban szükség lenne, annak a mikéntje már számos kérdést felvet - az elmúlt időszakban ezt a mondatot számtalanszor hallhattuk, most pedig ismét többször elhangzott, amikor a kockázati tőke iparban dolgozó szakértőkkel beszélgettünk Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter legújabb ötletéről.
Nagy Márton a magyar gazdaság teljesítményének növelése érdekében reméli, hogy az intézmény eredményesebbé teszi az állami tőkealapok működését, valamint fejleszti a hazai vállalkozásokat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.