A házaspár korábban meglepően alacsony összegért bérelte a villát, amelyet aztán megvettek, de vélhetően csak mostanra fizettek ki.
A tulajdoni lapon szereplő információk alapján mostanra teljes egészében kifizethette Varga Mihály és felesége a korábban rendkívül olcsón bérelt, majd idén megvásárolt balatoni luxusnyaralót – szúrta ki az Átlátszó.
A lap még februárban számolt be arról, hogy Varga Mihály 2020 óta rendkívül kedvező áron bérelt egy, az akkori számítások szerint 169 milliót érő, 204 négyzetméteres gyenesdiási luxusingatlant, amelyért mindössze 100 ezer forintot fizetett havonta a tulajdonos Gyenes Resort Kft-nek. Varga az összegről szóló információt később cáfolta, mivel állítása szerint ennek másfélszeresét, azaz 150 ezer forint bérleti díjat fizetett.
A Gyenes Resort bevétele 2021-ben 1,8 millió forint volt, ami megegyezik a Varga által fizetett 12x150 000 forinttal, magyarán a cégnek abban az évben máshonnan nem is származott bevétele. Az Átlátszó által megkérdezett szakértők szerint a reális bérleti díj ennek többszöröse, havi 500–800 ezer forint lett volna.
Ennek fényében meglepőnek tűnik a pénzügyminiszter döntése, akinek a júniusi vagyonnyilatkozata arról tanúskodik, hogy már nem bérli, hanem megvásárolta a mostanra 200 millióra becsült ingatlant. A ház tulajdoni lapján szereplő információk is ezt erősítették meg, a földhivatali dokumentumban azonban akkor még a „tulajdonjog fenntartással történt eladás” megjegyzés volt olvasható, vagyis a Varga házaspár vélhetően még nem fizette ki teljes egészében a házat.
A legfrissebb vagyonnyilatkozata alapján a pénzügyminiszternek 21 millió forintja van állampapírban és 17 milliója részvényekben, a felesége vagyonnyilatkozata ugyanakkor nem nyilvános, így pontosan nem tudni, miből telt a párnak a kerttel és medencével is rendelkező luxusvillára, amelynek fele-fele arányban most már hivatalosan is a tulajdonosai.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.